H0 Modelspoor Forum

Modelbaanbouw voor de liefhebber => Modelbaan planning en bouw => Topic gestart door: Jacob0404 op 30 juni 2023, 21:24:58

Titel: modules koppelen
Bericht door: Jacob0404 op 30 juni 2023, 21:24:58
Hallo,

Ik wil graag modules gaan maken (100 x 61) Nu wil ik aan het einde een messing schroef in de plaat draaien en daar de rails op vast solderen. Moet ik dan direct ook het stroomdraadje erin solderen en naar beneden onder de plaat boren?
Ik heb 0 verstand van stroom, daarom ben ik van digitaal terug gegaan naar analoog.
Maar nu wil ik wel weer digitaal gaan rijden, maar het belangrijkst vooralsnog het koppelen van de modules qua stroom.

Bedankt, Jacob
Titel: Re: modules koppelen
Bericht door: jerry op 1 juli 2023, 17:36:33
Je moet ergens een draad of 2 minimaal aan zetten
Ik zou dat dan aan het begin/eind van de module doen
Dan de draad onder de module doortrekken ,zodat je aan beide kanten een aansluiting hebt
de stekkers zou ik bij een auto shop kopen
Titel: Re: modules koppelen
Bericht door: Dirk T op 1 juli 2023, 21:45:49
Je moet niets. Maar wat je voorstelt is wel een goede werkwijze.
Titel: Re: modules koppelen
Bericht door: Rob op 5 juli 2023, 11:24:33
Ik gebruik een methode, die ik heb afgekeken van de FREMO modules. Werkt zowel analoog als digitaal.
Onder elke module lopen 2 draden van elk minimaal 1,5mm2 (dikker mag ook). Aan elke kant steekt de draad minimaal 15 cm onder de module uit, met daaraan bananenstekkers: rechts de stekker (male), links de bus (female).
Deze draad kun je met dunner draad verschillende keren aan de rails verbinden. Minimaal 2 keer, maar meer mag ook. Ik soldeer die verbindingsdraden inderdaad aan de schroeven aan de uiteindes, waar ook de rails op gesoldeerd is.En eventueel ook op andere plekken, met name als er ook wissels op de module zitten.

zoiets:
(http://www.xs4all.nl/~robvd/Forum/SpoorElektrisch.jpg)
maar dan met minimaal 2 aansluitingen op de rails

Het idee van deze doorlopende, vrij dikke, draad: de stroom ondervindt weinig weerstand, waardoor je veel modules achter elkaar kunt koppelen.

Rob


Titel: Re: modules koppelen
Bericht door: Jacob0404 op 8 juli 2023, 09:12:25
Top dank voor de antwoorden. Ik weet wat te de doen :)