H0 Modelspoor Forum

Modelbaanbouw voor de liefhebber => Scenery (landschapsbouw) => Topic gestart door: Michaël op 24 november 2020, 10:13:38

Titel: graspollen en kleine struikjes met bloemen
Bericht door: Michaël op 24 november 2020, 10:13:38
Even wat geprobeerd met grasvezels

(https://www.lijn-154.be/wp-content/gallery/graspollen-en-struikjes/blauwe-bloemen.jpg)

(https://www.lijn-154.be/wp-content/gallery/graspollen-en-struikjes/witte-bloemetjes.jpg)
Titel: Re: graspollen en kleine struikjes met bloemen
Bericht door: Rob op 24 november 2020, 10:26:39
Hoi Michaël,

Dat ziet er best goed uit. Vooral de rode doen me aan klaprozen denken en de blauwe kunnen door voor irissen aan de waterkant.
(de witte weet ik nog niet).
Kun je iets meer uitleggen hoe je dit gedaan hebt en waarmee?

Rob
Titel: Re: graspollen en kleine struikjes met bloemen
Bericht door: Michaël op 24 november 2020, 12:34:37
Basis is een stukje bakpapier, met wat plakband bevestigen op een metalen plaatje dan dotjes lijm aanbrengen met een cocktail prikker, dan 12 mm vezels met de greenkeeper strooien, laten drogen, van noch heb ik 4 kleuren fijne schilfertjes, nu de graspollen op hun kop even door een druppel houtlijm halen en  daarna door de schilfertjes. Meer is het niet.
Je kan eventueel ook beginnen met  6 mm vezels.
Titel: Re: graspollen en kleine struikjes met bloemen
Bericht door: Pierre op 25 november 2020, 09:49:22
Dat ziet er fraai uit Michaël. Goed gedaan. ;)
Titel: Re: graspollen en kleine struikjes met bloemen
Bericht door: Rob op 25 november 2020, 11:00:44
Duidelijk, Michaël. Simpel en effectief. Daar hou ik van.
Rob
Titel: Re: graspollen en kleine struikjes met bloemen
Bericht door: Albert Remijn op 28 december 2020, 14:33:18
Ik heb ook van die polletjes gemaakt, een plankje, +/_ 8 mm dik, gaatjes erin, op onderkant van een koekjesblik vastleggen met tape, in elk gaatje een drupje houtlijm, zonder de zijkanten te raken, grasvezels erin proppen met een houtje, ( niet te vast aandrukken) met de statische graslegger eroverheen zodat alles steil komt te staan, laten drogen, nachtje over, en daarna voorzichtig het plankje eraf halen. Met een spateltje kun je nu de polletjes van het koekjesblik afsteken.
Ik heb dit gevonden op You Tube van een Australische scenery artiest Luc Towan, die maakt prachtige video'tjes voor scenery en veel meer !!

(https://myalbum.com/photo/xzPpp2AgnBkV/1k0.jpg)  (https://myalbum.com/photo/ExtYKvFCt5Zx/1k0.jpg)
Titel: Re: graspollen en kleine struikjes met bloemen
Bericht door: Rob op 28 december 2020, 15:41:44
Nou, mooie tips Michaël en Albert.

Ik ben net zo'n beetje door mijn (lang geleden gekochte) kant-en-klare graspolletjes van Noch heen. Dus hier kan ik binnenkort wel iets mee!

Rob
Titel: Re: graspollen en kleine struikjes met bloemen
Bericht door: Pierre op 28 december 2020, 17:59:16
Leuk Albert. Dank voor het delen. ;)