H0 Modelspoor Forum

Modelbaanbesturing => Algemene vragen & polls => Topic gestart door: Lokaalspoor op 2 november 2015, 20:33:24

Titel: Verlichting in vitrine kast
Bericht door: Lokaalspoor op 2 november 2015, 20:33:24
Mijn vitrine kast is te klein aan het worden dus ben ik genoodzaakt om een grotere te maken. Vitrine wordt ongeveer 1 meter hoog en 2 meter lang.

Nu heb ik een vraagje over de verlichting. Hieronder een afbeelding van de vitrine zoals ik hem wil maken. Ik heb het idee om aan de schuinekant van de driehoekige latjes (rood) ledstrips te plakken. Wat denken jullie daar van?

(http://i1087.photobucket.com/albums/j475/Sander76/HO/vitrine_zpsb7pqddn0.jpg) (http://s1087.photobucket.com/user/Sander76/media/HO/vitrine_zpsb7pqddn0.jpg.html)
Titel: Re: Verlichting in vitrine kast
Bericht door: Dirk T op 2 november 2015, 21:29:08
LED strips als verlichting zijn natuurlijk uitstekend. Ze zijn ook voordelig verkrijgbaar (ALibaba, Lightinthebox, Action, ...).

Alleen zou ik ze niet op vaste latjes zetten. Doe je dat wel, dan moet de hoek in een keer goed zijn. Ik zou ze op buisjes plakken (bijvoorbeeld de allergoedkoopste ronde vitrageroede) zodat je ze altijd nog verdraaien kunt.
Titel: Re: Verlichting in vitrine kast
Bericht door: Wim Corduwener op 2 november 2015, 23:56:14
Op zich vind ik die driehoekige latjes nog niet eens zo’n gek idee. De meeste led-strips geven op deze afstand meer dan voldoende licht. Bovendien lijkt het me dat ledstrips makkelijker plakken op een recht oppervlak dan op een rond oppervlak van een vitrageroede.
De Action verkoopt zelfklevende ledstrips als dagrijverlichting om VW Golfjes te pimpen die op 12 volt werkt. Je kunt altijd zo'n setje uitproberen als proef en kijken of het wat is.
Titel: Re: Verlichting in vitrine kast
Bericht door: Lokaalspoor op 3 november 2015, 18:34:17
Heren,

bedankt voor jullie reactie.

Een rond latje is inderdaad handig ivm verstellen maar minder fraai om te zien.
ik denk dat ik de vitrine ga maken en dan inderdaad even testen met zo'n setje LED's van de Action.
Waarschijnlijk is het ook niet nodig om over de volle 2 meter een ledstrip te plakken.