H0 Modelspoor Forum
Modelbaanbesturing => Elektronische en digitale techniek => Topic gestart door: stafmarklin op 18 juni 2013, 21:15:49
-
Hallo,
Ik wou geen nieuw topic starten ivm ringleiding(en) maar heb toch nog een vraagje:
Toestand: Ik heb een baan met drie niveau's. Ik gebruik de rechter rail als MASSAdedectie. Om de 2 rails plaats ik een isolatie en aan iedere rail soldeer ik een draadje (terugmelding - Ik doe dit omdat ik dan zeker een reserve terugmelding heb). Voor alle zekerheid wil ik mijn baan scheiden in 2 delen. Dus ik scheid zowel de rails als de middenrail. Ik heb al een ringleiding maar moet ik dan nog een aparte leggen voor het 2de deel en moet ik dan ik een booster + extra trafo gebruiken? Ik denk het wel maar vraag het toch liever aan de deskundigen hier op het forum. Indien bevestiging dan kan ik de eerste ringleiding, gezien van de trafo's bv langs links leggen en de andere op hetzelfde niveau naar rechts leggen, zonder dat zij zich verbinden want ik denk dat de lus/ring toch niet moet gesloten zijn?
-
Dat is een lastige, ik heb geen ervaring met boosters.
Ik denk dat je deze vraag misschien beter op het 3 rail forum kan plaatsen, daar zit jij toch ook op.
Misschien dat er iemand hier op kan reageren, dit zijn wel heel erg technische vragen voor specialisten, daar waag ik me niet aan want een fout antwoord kan heel veel problemen opleveren.
-
Hallo Staf,
Zelf heb ik 5 secties (delen), elke sectie heb ik gescheiden (dus de rails en de middengeleider)dit kan met de rode isolatieschoentjes of met stukjes krimpkous. Elke sectie moet dan ook door een eigen booster en trafo gevoed worden. Als jij de baan in twee?n wilt delen dan moet je dus 2 ringleidingen en 2 boosters en 2 trafo's gebruiken.
-
Ik denk dat je deze vraag misschien beter op het 3 rail forum kan plaatsen, daar zit jij toch ook op.
Klopt Tom maar dit is enkel om uw topic te volgen van "Mijn I-Train baan in opbouw". Voor de rest geef ik de voorkeur aan dit Forum.
Zelf heb ik 5 secties (delen), elke sectie heb ik gescheiden (dus de rails en de middengeleider)dit kan met de rode isolatieschoentjes of met stukjes krimpkous. Elke sectie moet dan ook door een eigen booster en trafo gevoed worden. Als jij de baan in twee?n wilt delen dan moet je dus 2 ringleidingen en 2 boosters en 2 trafo's gebruiken.
Bram bedankt voor de uitleg. Ik vermoedde dat het zoiets zou worden maar ik wou toch zeker zijn voor er iets naar de bliksem is.
Hoe heb jij de aansluitingen gemaakt met trafo's en Boosters. De massa van de trafo's onderling verbonden of... Ik heb een intellibox en daarin zit volgens mij al een booster. Dus nog een trafo en booster nodig en dan heel de boel aan de Pc voor I-train (Maar daar ga ik eerst een Workshop voor volgen op 14 juli) en dan..... starten met de constructie van de baan. Hieromtrent volgt wel een Topic.
-
aan de digitale kant mag je alle massa's aan elkaar leggen en heb je dus voor je ringleiding maar 1 massadraad nodig.Ook de rails mogen gewoon doorlopen.Behalve deze van je terugmelding.De massa van je trafo's mag je NIET aan elkaar verbinden.
-
Hallo Staf,
Alle massa draden van mijn boosters gaan naar een rijtje kroonsteentjes, aan de andere kant van de kroonsteentjes heb ik de massadraden doorgelust en er gaat 1 ringleiding voor de massa rond mijn baan. Voor de spanning heb ik 5 aparte ringleidingen, dus voor elke sectie 1.
Zoals Johnny al aan geeft: de massa van de trafo's niet met elkaar verbinden.
-
Johnny en Bram bedankt maar toch nog een vraagje: waarheen de massadraden van de trafo's? Naar de massa ringleiding? Maar dan lus je ze toch eigenlijk ook door?
-
de massa van elke aparte trafo gaat gewoon naar je bijhorende IB of naar de booster.Niet digitaal mag je de massa's NIET verbinden.Na de IB,Ecos,etc en de booster(s) mag je de massa wel met elkaar verbinden.Dan zit je reeds op het digitale deel.
-
Ok Johnny dit is duidelijk.Bedankt